آرایشی و زیبایی, عمل های زیبایی

عمل افزایش قد به روش Precice

عمل افزایش قد به روش Precice

افزایش طول داخلی اندام فرآیندی است که در آن از وسیله‌ای درون استخوان برای افزایش طول استخوان استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک موتور مغناطیسی کوچک در داخل خود است. فعال شدن موتور توسط کنترل از راه دور خارجی (ERC) باعث بلند شدن آرام دستگاه می‌شود که نتیجه آن بلند شدن تدریجی استخوان است.

روش‌های قدیمی افزایش طول استخوان

پیش از آن، افزایش طول استخوان تنها از طریق استفاده از داربست فلزی روی ساق پا امکان‌پذیر بود، که به آن فیکساتور خارجی گفته می‌شد. فیکساتورهای خارجی دستگاه‌های فلزی هستند که با استفاده از پین‌ها یا سیم‌های رزوه‌ای به استخوان متصل می‌شوند و بخش اعظم دستگاه در خارج از بدن قرار دارد.

سیستم افزایش طول روش Precice و نحوه کارکرد آن

سیستم افزایش طول روش Precice محصول شرکت NuVasive Specialized Orthopedics در سان دیگو، کالیفرنیا، شامل یک میله فلزی تلسکوپی با موتور مغناطیسی درونی است. این میله از طریق یک برش کوچک وارد کانال استخوانی شده و بیمار یک دستگاه کنترل از راه دور خارجی (ERC) دریافت می‌کند که برای افزایش آهسته طول میله استفاده می‌شود. فعالیت مغناطیس درون ERC باعث فعال شدن موتور داخل Precice و در نتیجه بلند شدن استخوان می‌شود.

ایمنی و کارایی افزایش طول در روش Precice

افزایش طول با استفاده از روش Precice و ERC به قدری تدریجی است که تقریباً همه بیماران اعلام کرده‌اند که در طول دوره افزایش طول، احساس درد نمی‌کنند.

آیا Precice برای همه افراد نیازمند افزایش طول اندام مناسب است؟

میله Precice در چندین طول و قطر موجود است، اما برخی استخوان‌ها برای این میله‌ها بسیار کوچک می‌باشند. اندازه قطر استخوان باید به اندازه کافی زیاد باشد تا امکان جایگذاری Precice در کانال استخوانی وجود داشته باشد. پزشک با بررسی تصویر رادیوگرافی، قطر استخوان را اندازه‌گیری می‌کند. میله‌های Precice در سه قطر مختلف، ۸.۵، ۱۰.۷، و ۱۲.۵ میلی‌متر ارائه می‌شوند.

استخوان باید به اندازه کافی بلند باشد تا بتواند Precice را در خود جای دهد. کوتاه‌ترین میله برای استخوان درشت‌نی ۱۶۰ میلی‌متر و برای استخوان ران ۱۷۰ میلی‌متر است. پزشک طول استخوان را با استفاده از رادیوگرافی مورد بررسی قرار می‌دهد.

یک فاکتور دیگر برای ارزیابی این است که آیا می‌توان کنترل از راه دور خارجی (ERC) را به اندازه کافی نزدیک به Precice قرار داد تا بلند شدن فعال شود. ضخامت بافت‌های نرم ممکن است مانع از قرار گرفتن ERC در نزدیکی کافی شود. پزشک این فاصله را با استفاده از اشعه ایکس مورد سنجش قرار می‌دهد.

محدودیت‌ها و ملاحظات خاص برای استفاده از روش Precice

افرادی که دارای پیس‌میکر هستند یا در آینده نزدیک نیاز به اسکن MRI دارند، کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش Precice نیستند. انجام MRI در حالی که فرد میله Precice دارد، توصیه نمی‌شود. معمولاً توصیه می‌شود که Precice حدود یک سال پس از جراحی و پس از کامل شدن بهبودی استخوان برداشته شود.

استفاده از میله داخلی Precice در کودکان

میله Precice ممکن است از حدود هشت سالگی در استخوان ران کودکان قرار داده شود. برای استخوان ساق پا، توصیه می‌شود تا نزدیک به دوران بلوغ اسکلتی صبر شود، که برای دختران در حدود ۱۴ سالگی و برای پسران ۱۶ سالگی است.

ظرفیت افزایش طول استخوان توسط Precice

استخوان به تدریج و بسیار کم در هر روز افزایش طول می‌یابد تا به هدف نهایی برسد. حداکثر میزان افزایش بستگی به مدل Precice دارد. مدل‌های مختلف می‌توانند استخوان را به میزان ۳۰، ۵۰، یا ۸۰ میلی‌متر افزایش دهند. بسته به شرایط، استفاده از مدل‌هایی که قابلیت افزایش طول ۵۰ تا ۸۰ میلی‌متر را دارند، امکان‌پذیر است.

آمادگی برای جراحی روش Precice

آماده‌سازی پیش از جراحی

برای کسب اطلاعات دقیق و جامع، لطفاً به بخش قبل از جراحی در مستندات ما مراجعه کنید. در طول ملاقات با پزشک، از راهنمای ما برای آمادگی مناسب جهت جراحی استفاده نمایید. برنامه‌ریزی مناسب برای جراحی Precice شامل موارد زیر است:

 1. انجام اسکن MRI قبل از جراحی: انجام هرگونه اسکن MRI مورد نیاز قبل از جراحی ضروری است، زیرا پس از نصب Precice، انجام MRI ممکن است مشکل‌ساز باشد. اسکن‌های MRI می‌توانند بر عملکرد میله Precice تأثیر بگذارند و باعث شوند که قابلیت بلند شدن آن از بین برود.
 2. آموزش در مورد احتیاط‌های لازم با استفاده از ERC: در صورت وجود فردی با ضربان‌ساز قلب در خانواده، باید از قرار دادن ERC در نزدیکی این دستگاه‌ها خودداری شود. آهنرباهای موجود در ERC می‌توانند بر ضربان‌سازها و دیگر وسایل الکترونیکی مانند کارت‌های اعتباری و تلفن‌های همراه تأثیر منفی بگذارند.
 3. آمادگی برای استفاده از ERC: استفاده از ERC همراه با صدای بلندی است که ممکن است شنیده شود. توصیه می‌شود که والدین فرزندان خود را قبل از جراحی با این صدا آشنا کنند تا از نگرانی آنها کاسته شود.

فرآیند جراحی و نحوه ورود Precice به استخوان

ورود Precice به استخوان: پزشک باید فضای مناسبی را در داخل استخوان برای قرار دادن دستگاه ایجاد کند. این کار با استفاده از مته ارتوپدی انجام می‌شود تا یک کانال در مرکز استخوان ایجاد شود که به اندازه کافی بزرگ باشد برای قرار دادن Precice.

تکنیک‌های مختلف ورود به استخوان:

 • استخوان ران (فمور):
  • ورود از بالای استخوان ران که نزدیک به لگن است (انتگراد).
  • ورود از پایین استخوان ران که نزدیک به زانو است (رتروگراد).
 • استخوان درشت نی (ساق پا):
  • دستگاه معمولاً از بالای درشت نی وارد می‌شود.
 • استخوان بازو:
  • ورودی از بالای استخوان بازو که نزدیک‌ترین نقطه به شانه است.

این تکنیک‌ها بر اساس وضعیت منحصر به فرد بیمار و جزئیات استخوانی او انتخاب می‌شوند.

دوره پس از جراحی کاشت Precice

اقامت در بیمارستان و مراقبت‌های اولیه

پس از جراحی کاشت Precice، بیمار معمولاً ۲ تا ۳ روز در بیمارستان بستری می‌ماند. توصیه می‌شود که بیمار حداقل برای دو هفته اول پس از ترخیص، از سفر خودداری کند. در دوران استفاده از ERC برای بلندتر کردن Precice، که به آن فاز حواس‌پرتی گفته می‌شود، بیمار باید هر ۱۰ تا ۱۴ روز یک بار برای ویزیت‌های پس از عمل به بیمارستان بازگردد. پس از اتمام فاز حواس‌پرتی، فاز تحکیم آغاز می‌شود که در آن استخوان سخت شده و بهبود می‌یابد و بیمار باید ماهانه تا زمان بهبودی کامل استخوان به بیمارستان مراجعه کند.

اهمیت فیزیوتراپی و کاردرمانی

فیزیوتراپی یا کاردرمانی در طول فازهای حواس‌پرتی و تثبیت درمان بسیار حیاتی است. این درمان‌ها به کشیده شدن عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که بازو یا پا پس از درمان حرکت کامل خود را حفظ کند. در صورتی که افزایش طول استخوان پاها صورت گرفته باشد، به فیزیوتراپی نیاز است و در صورت افزایش طول استخوان بازو، به کاردرمانی نیاز خواهد بود. اغلب، این درمان‌ها می‌توانند در شهر زادگاه بیمار انجام شوند.

محدودیت‌های تحمل وزن

بیماران تنها مجاز به تحمل وزن محدود روی پاهای دارای Precice هستند. پزشک بر اساس موقعیت منحصر به فرد و اندازه و نوع میله Precice کاشته شده، میزان وزن مجاز را تعیین می‌کند. اگر هر دو پا تحت عمل جراحی قرار گرفته باشند، بیمار باید از ویلچر استفاده کند.

مراجعه به دندانپزشک

در صورت نیاز به مراجعه به دندانپزشک برای نگهداری معمول یا جراحی دندان در طول درمان، باید با جراح مشورت شود. پس از قرار دادن Precice، ممکن است استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های خاصی برای انجام کارهای دندانپزشکی لازم باشد.

استفاده از ERC برای بلند کردن استخوان

هنگامی که ERC روشن می‌شود و روی پوست پا یا بازو قرار می‌گیرد، باعث می‌شود که Precice به آرامی بلند شود و در نتیجه استخوان نیز بلند می‌شود. ERC زمانی متوقف می‌شود که بیمار مقدار صحیح بلند شدن آن جلسه را کامل کند. در صورت وجود تورم یا بافت‌های نرم ضخیم، پزشک ممکن است دستور دهد که ERC را با فشار روی پوست قرار دهید تا نزدیک‌تر به Precice شود.

فرکانس استفاده از ERC

جراح تعداد جلسات افزایش طول را در روز و میزان افزایش طول هر جلسه را تجویز می‌کند. معمولاً از بیماران خواسته می‌شود که استخوان را ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر در روز بلند کنند. به عنوان مثال، ممکن است از بیمار خواسته شود که ۰.۲۵ میلی‌متر را در چهار جلسه مختلف در طول روز بلند کند، که در مجموع به ۱ میلی‌متر در روز می‌رسد. هر جلسه با ERC حدود ۲ دقیقه طول می‌کشد تا استخوان ۰.۲۵ میلی‌متر بلند شود، و چهار جلسه در مجموع ۸ دقیقه در روز طول می‌کشد.

زمان برداشتن Precice

Precice معمولاً تقریباً یک سال پس از قرار دادن برداشته می‌شود. روش برداشتن یک جراحی سرپایی است که بیمار نیازی به ماندن شبانه در بیمارستان ندارد. استخوان بلند شده باید قبل از در نظر گرفتن برداشتن پرسیس به طور کامل ترمیم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *