آرایشی و زیبایی, عمل های زیبایی

عمل افزایش قد به روش LON

عمل افزایش قد به روش LON

در روش LON برای افزایش قد، ابتدا استئوتومی استخوان انجام می‌شود. استئوتومی برش کنترل‌شده و ظریفی روی ساق پا است و از این قسمت، افزایش قد آغاز می‌شود. سپس یک میله داخل استخوان قرار می‌گیرد و سه پیچ در قسمت بالایی محل برش استخوان نصب می‌شود. اکسترنال فیکساتور از بیرون روی پا نصب می‌شود و به تدریج افزایش قد صورت می‌پذیرد. پس از اتمام دوره افزایش، پیچ‌های پایینی محل برش نصب شده و در نهایت اکسترنال فیکساتور خارج می‌شود.

اجزای روش LON

در روش LON، دو بخش اصلی وجود دارد: بخش بیرونی و بخش داخلی. بخش بیرونی عهده‌دار افزایش طول استخوان است و بخش داخلی که در واقع یک میله است، در داخل استخوان قرار می‌گیرد و وظیفه‌ی جلوگیری از کوتاه شدن مجدد استخوان را بر عهده دارد.

مراحل عملی روش LON

در این روش، یک فیکساتور خارجی روی ساق یا ران داوطلب نصب می‌شود و یک میله درون استخوان قرار داده می‌شود. افزایش قد به وسیله‌ی فیکساتور خارجی انجام می‌شود و داوطلب می‌تواند روزانه به طور میانگین 1 میلی‌متر افزایش قد داشته باشد. این روش عمدتاً برای افراد با وزن بالاتر از حد نرمال مناسب است.

جزئیات تکمیلی عمل جراحی

در عمل جراحی اول، میله‌ی داخلی نصب می‌شود. این میله در قسمت بالای استئوتومی و از طریق دو یا سه پیچ به استخوان متصل می‌شود. قسمت پایینی میله، با وجود جا برای پیچ شدن، پیچ بسته نمی‌شود تا امکان افزایش طول استخوان فراهم باشد. پس از نصب میله، یک دستگاه اکسترنال فیکساتور که برای افزایش طول استخوان است، روی اندام نصب می‌شود. نوع این دستگاه متفاوت بوده و در مراکز مختلف متفاوت است.

مراحل نهایی افزایش قد در روش LON

بعد از اتمام افزایش قد در مرحله دوم جراحی، پیچ‌های پایینی نیل نصب می‌شوند تا استخوان در جای خود ثابت بماند و از کوتاهی مجدد جلوگیری شود. در این مرحله، دستگاه اکسترنال فیکساتور باز می‌شود، زیرا تا قبل از نصب پیچ‌های پایینی نیل، جلوگیری از کوتاهی استخوان به عهده اکسترنال فیکساتور بوده است. پس از نصب این پیچ‌ها، وظیفه نگهداری استخوان به نیل منتقل می‌شود. جهت اطمینان کامل از ثبات استخوان و بهبود توانایی راه رفتن داوطلب، یک فایبر گلاس روی اندام نصب می‌گردد.

نکات قابل توجه در جراحی افزایش قد به روش LON

  1. رعایت بهداشت فردی و تمیز نگهداشتن محل جراحی: اهمیت زیادی در جلوگیری از عفونت‌ها دارد.
  2. مدیریت خواب و درد: در برخی از افراد ممکن است کم‌خوابی یا بی‌خوابی ایجاد شود که با داروهای مناسب قابل کنترل است. میزان درد در افراد مختلف متفاوت است اما انجام ورزش‌های کششی می‌تواند به کاهش قابل توجه درد کمک کند.
  3. کنترل درد پس از جراحی: استفاده از پمپ درد که داروهای مسکن قوی را به آرامی و مستمر تزریق می‌کند.
  4. بازدید پزشکی پس از عمل: آقای دکتر مطلبی زاده شخصاً داوطلب را ویزیت کرده و پس از بررسی اجازه راه رفتن را صادر می‌کند. بیشتر افراد قادر به راه رفتن با واکر در روز بعد از عمل هستند و از بیمارستان مرخص می‌شوند.
  5. ورزش و تغذیه مناسب: افزایش همزمان طول بافت نرم وظیفه‌ی داوطلب است که با انجام منظم ورزش‌های کششی و فیزیوتراپی میسر خواهد بود. انجام ورزش‌های مخصوص و تغذیه مناسب می‌تواند به استخوان سازی سرعت بخشد و به بازگشت سریعتر به زندگی عادی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *