مواد اولیه

Syn-ake چیست و چگونه کار می کند؟

Syn-ake

Syn-ake چیست؟

Syn-ake یک ماده ضد پیری ثبت شده است که توسط شرکت سوئدی Pentapharm Ltd توسعه یافته است و برای تقلید از اثر زهر مار طراحی شده است. این ماده برای کار بر روی شل کردن عضلات صورت برای کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز طراحی شده است.

Syn-ake یک پپتید مصنوعی یا syn-peptide است. Syn-peptide ها پروتئین های مصنوعی کوچک هستند که از روی یک پپتید غیر مصنوعی یا دنیای واقعی الگوبرداری می شوند. در مورد Syn-ake، این یک پپتید مصنوعی است که از روی پروتئینی که در زهر افعی معبدی یافت می شود، مدل شده است. پپتیدی که Syn-ake از آن تقلید می کند Waglerin-1 است. Waglerin-1 با کار بر روی گیرنده mnAchR، از جذب سدیم توسط عضلات جلوگیری می کند. جلوگیری از جذب سدیم، انتقال تکانه های عصبی به عضلات را مهار می کند و عضلات شل می مانند. این شل شدن ماهیچه ها، درست مانند بوتاکس، ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد.

Syn-ake به عنوان یک ماده مراقبت از پوست می تواند به اکثر انواع فرمولاسیون، مانند سرم ها، مرطوب کننده ها یا اکثر محصولات مبتنی بر آب اضافه شود. به طور کلی به عنوان ماده اصلی ضد پیری استفاده می شود، اما همچنین می توان آن را در کنار سایر مواد کلیدی برای ایجاد یک محصول ضد پیری متنوع تر فرموله کرد.

چگونه از زهر در پزشکی استفاده می شود؟

زهر در طول تاریخ برای درمان بیماری استفاده شده است و در سال های اخیر تحقیقات قابل توجهی در مورد کاربردهای بالقوه زهرهای مصنوعی برای درمان بیماری های مختلف انجام شده است. به عنوان مثال، زiconotide از حلزون های مخروطی برای درمان درد مزمن یا lepirudin از زالو برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده می شود.

جالب است بدانید که یکی از اولین موارد ثبت شده استفاده از زهر به عنوان درمان توسط یک مورخ رومی در سال 37 قبل از میلاد مسیح توصیف شده است، زمانی که برای درمان زخم شمشیر با خونریزی سریع در پا استفاده شد. مقدار کمی زهر از افعی استپی برای منعقد شدن خون و نجات جان مرد از خونریزی استفاده شد. از مواد تشکیل دهنده مانند ماده کلیدی در بسیاری از تزریق های ضد چین و چروک که از باکتری های معروف به بوتولیسم گرفته شده است، در صنعت مراقبت از پوست با موفقیت استفاده شده است.

Syn-ake چگونه کار می کند؟

زهر افعی معبدی که Syn-ake برای تقلید از آن طراحی شده است، عضلات را برای ضعیف کردن طعمه آنها فلج می کند. Syn-ake با ایجاد یک پپتید مصنوعی با همان توالی اسید آمینه پپتید Waglerin-1 ایجاد شد. پپتید Waglerin-1 به عنوان علت فلج در زهر مار شناسایی شد. با ایجاد یک ساختار شیمیایی مشابه، پپتید مصنوعی قادر به تولید اثر مشابه است. تصور می شود که این مولکول به اندازه کافی کوچک است که بتواند به پوست نفوذ کند و روی عضلات صورت کار کند، با این حال، به دلیل عمقی که این عضلات زیر پوست قرار دارند، تنها مقدار کمی از مولکول عبور می کند. این بدان معنی است که اثرات Syn-ake به طور کلی موقت است و حدود یک ماه به طول می انجامد و احتمال بروز عوارض جانبی خارج از هدف را کاهش می دهد.

چین و چروک های اطراف چشم و دهان با گذشت زمان به دلیل انقباض عضلات صورت در حرکات مکرر که باعث لبخند، خنده و اخم می شوند، ایجاد می شوند. این حالات صورت باعث می شود پوست هر بار کشیده و چروک شود و در نهایت به دلیل اینکه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند به حالت اولیه خود بازگردد، خطوط و چین و چروک ایجاد می شود. توانایی Syn-ake برای کاهش ظاهر این چین و چروک ها از توانایی آن برای منجمد کردن عضلات ایجاد کننده آنها ناشی می شود. Syn-ake را می توان به چین و چروک های پیشانی، گردن، دور دهان و دور چشم مالید، اما هنگام استفاده از محصول در ناحیه چشم باید بسیار مراقب باشید.

محصولات حاوی Syn-ake معمولاً غلظت پایینی از پپتید دارند که از 1 تا 4 درصد متغیر است. این غلظت کم، پتانسیل ورود ماده به جریان خون و ایجاد ضعف عمومی عضلانی را کاهش می دهد.

Syn-peptide چیست؟

سین پپتیدها پپتیدهای ساخته شده مصنوعی هستند که از نظر ساختار شبیه به پپتیدهای طبیعی هستند. آنها برای تقلید از عملکرد فرم طبیعی طراحی شده اند. پپتیدها اساساً پروتئین های کوتاه هستند و در فرمولاسیون های مراقبت از پوست استفاده می شوند زیرا اغلب به اندازه کافی کوچک هستند تا از پوست نفوذ کنند. سین پپتیدها برای مبارزه با ظاهر چین و چروک، رنگدانه ها و افزایش توانایی های محافظتی طبیعی پوست ایجاد شده اند.

آیا Syn-ake واقعا ایمن است؟

Syn-ake توسط هیئت تخصصی بررسی مواد آرایشی به طور مستقل ارزیابی نشده است، اما شرکتی که آن را تولید کرده است، هیچ گزارشی در مورد سمیت یا حساسیت در تحقیقات خود ارائه نکرده است. با این حال، Syn-ake به طور عادی شناخته شده است که باعث واکنش های نامطلوب در برخی از کاربران می شود، شما باید با اضافه کردن کمترین غلظت ممکن Syn-ake به رژیم مراقبت از پوست خود شروع کنید تا بدانید که چگونه بر پوست شما تأثیر می گذارد.

بسیاری از کاربرانی که پوست حساسی دارند متوجه شده اند که استفاده از Syn-ake باعث تورم، قرمزی پوست، خارش و سوزش هنگام استفاده از محصول می شود. در حالی که همه مصرف کنندگان عوارض جانبی منفی را تجربه نمی کنند، باید در اولین استفاده نهایت دقت را انجام داد و نتایج را قبل از استفاده مجدد از محصول به دقت بررسی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *